Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca br. specjalnie dla wychowanków trzech powiatowych Domów Dziecka z Brzegu, Strzegowa i Skorogoszczy odbył się piknik na terenie Domu Dziecka w Skorogoszczy. Na zaproszenie pani dyrektor Domu Dziecka w Skorogoszczy Marzeny Kłysz w pikniku uczestniczyli również dyrektorzy innych placówek wychowawczych, a także reprezentanci Starostwa Powiatowego w Brzegu – wicestarosta Ryszard Jończyk oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Aleksander Podgórny, którzy w prezencie wręczyli dzieciom słodycze. Radość i uśmiech pojawiał się na twarzy każdego dziecka, a atrakcjom przygotowanym na ten dzień nie było końca.

Wśród nich nie zabrakło m.in. pokazów strażackich – dzieci miały możliwość pojeździć mechaniczną drabiną strażacką i obejrzeć z bliska wóz strażacki, a także pokazów brzeskich saperów. Dzieci i młodzież podziwiała roboty wykorzystywane w zadaniach żołnierzy, chętni próbowali również chodzić w antyminowych butach. W programie pojawiły się zabawy, występy dzieci i gry sportowe. Wiele radości dostarczył dzieciom pokaz tresury psa policyjnego – Uzi, który posłusznie wykonywał polecenia swojego opiekuna. I tak dobiegło końca najradośniejsze święto w roku, święto w którym każdy dorosły uświadamia sobie czym jest uśmiech i radość dzieci i ile może przynieść on satysfakcji nam dorosłym.