Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję dofinansowania projektu złożonego przez Powiat Brzeski na zadanie pn „Rewitalizacja budynku byłego internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych przy
ul. Wyszyńskiego 23 w Brzegu na funkcje turystyczne”. Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 1,2 mln zł.
Swoim zakresem inwestycja obejmuje następujące roboty budowlane i wyposażenie obiektu:

1. Termomodernizacja całego budynku przy ulicy Wyszyńskiego 23 i odnowienie elewacji,
  2. Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
  3. Ocieplenie dachów,
  4. Adaptacja pomieszczeń na III piętrze na 20 pokoi hotelowych oraz ich wyposażenie,
  5. Montaż windy w budynku,
  6. Zagospodarowanie terenu (parking, drogi, chodniki)
  7. Monitoring obiektu.

Wartość całkowita zadania: 4,3 mln zł.

Celem projektu jest nadanie nowych funkcji społecznych i gospodarczych obiektowi podlegającemu rewitalizacji w tym poprawa dostępu i jakości usług turystyczno – hotelarskich. W najbliższym czasie starosta Maciej Stefański oraz Zarząd podejmą decyzję o harmonogramie realizacji inwestycji.

Mieczysław Niedźwiedź
Naczelnik Wydziału Rozwoju