Pieniądze z Unii Europejskiej na remont budynku przy

Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję dofinansowania projektu złożonego przez Powiat Brzeski na zadanie pn „Rewitalizacja budynku byłego internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych przy
ul. Wyszyńskiego 23 w Brzegu na funkcje turystyczne”. Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 1,2 mln zł.
Swoim zakresem inwestycja obejmuje następujące roboty budowlane i wyposażenie obiektu:

Projekty Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu

Dbając o rozwój zarówno osób bezrobotnych jak i pracowników, Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu złożył wnioski o dofinansowanie 3 projektów na 2011 rok.

Pierwszy z nich to „Profesjonalny urząd 2” z Poddziałania 6.1.2. „Wsparcie powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie”. Projekt zakłada dofinansowanie zatrudnienia 5 osób na stanowiska kluczowe (pośredników i doradców zawodowych) w Powiatowym Urzędzie Pracy. Przewidziany okres trwania projektu to ok. 3 lata: od 01.03.2011r. do 31.12.2013r.

TO JUŻ 270 LAT

10 kwietnia 2011 r. minęła okrągła 270. rocznica Bitwy pod Małujowicami. Choć 9 kwietnia br. działo się w Brzegu bardzo dużo w związku z obchodami I Rocznicy Katastrofy pod Smoleńskiem, władze Powiatu Brzeskiego postanowiły zaakcentować to historyczne wydarzenie Bitwy Małujowickiej, zapraszając już po raz drugi Królewski Regiment Pruski Piechoty Alt Kreytzen ze Świdnicy oraz Garnison Regiment von Lattorff.