Tegoroczne targi były jednymi z najbardziej udanych. Piękna, słoneczna pogoda, wielu wystawców i stoiska z poszczególnych sołectw Gminy Olszanka, Grodków, Lewina Brzeskiego, Oławy i Skarbimierza przyciągnęły ok. 2 tys. zwiedzających i kupujących. Dla łakomczuchów  były dostępne różne regionalne specjały, dzieci korzystały m.in. z warsztatów artystycznych tworzenia obrazów z warzyw, warsztatów tkactwa i druku na tkaninie. Znane przeboje śpiewało Leśne Echo, Aleksandra Szyszka i Małgorzata Kolińska. Rozstrzygnięto konkursy na Najładniejsze Stoisko Targów, kulinarny „Pierogowa rewia” i Najaktywniejsze Sołectwo Obszaru „Brzesko- Oławska Wieś Historyczna. Gospodarzami targów była gmina Olszanka reprezentowana przez Anetę Rabczewską, a gośćmi m.in. Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Jan Golonka oraz przedstawiciele samorządów gminnych powiatu brzeskiego.

Na targach wolontariusze z Brzegu uzbierali dzięki hojności gości 200 zł, które  zostaną przekazane na rzecz chorego Frania.

Brygida Jakubowicz

foto – Anna Głogowska