Trzy instytucje, których jednym z celów jest walka z bezrobociem, zorganizowały 29 września Targi Edukacji i Pracy, które odbyły się tym razem w sali przy ul. Wyszyńskiego 23. Celem zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery, Młodzieżowe Biuro Pracy OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy targów, było umożliwienie absolwentom szkół ponadgimnazjalnych i innym osobom bezrobotnym, bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i przedstawicielami wyższych uczelni. Targi umożliwiły też rozmowę z doradcami zawodowymi oraz udział zainteresowanych w warsztatach, w zorganizowanie których oprócz w/w instytucji włączyły się: Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Oleśnie, Wojewódzki Urząd Pracy.

Uroczystego otwarcia Targów dokonał Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk i Zastępca Komendanta Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Zygmunt Gajda oraz szef Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Brzegu Marian Nowakowski. W Targach przetoczyły się firmy: Keiper Polska sp. z o.o., Energoterm, Adecco Poland sp. z o.o., Edymax Poland sp. z o.o. i Manpower Polska, które oferowały interesujące miejsca pracy fizycznej i umysłowej oraz szkoły wyższe i centra szkoleniowe: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Opolu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Szkoła dla dorosłych przy ZSE w Brzegu, Clarina – Centrum Szkoleniowe, Szkoła Języków Obcych – Poliglotus.

Rzecznik Prasowy Starosty