Już tradycyjnie Tadeusz Majdański – prezes Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia otworzył tegoroczne Walne Zgromadzenie Członków. Spotkanie było o tyle istotne, że oprócz wyborów władz stowarzyszenia, podsumowano plany funkcjonowania inwestycji w Skarbimierzu – Poradni Profilaktycznej. Czas realizacji inwestycji był iście rekordowy, dziś stoi piękny, parterowy budynek, który będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki. Pomoc znajdą w nim m.in. kobiety (mammograf), ludzie z kłopotami okulistycznymi, onkologicznymi lub korzystający z badań medycyny pracy. Powstaną również takie poradnie jak: uzależnień, urazowo – ortopedyczna, urologiczna, chorób jelitowych oraz gabinety: USG, zabiegowy i opisów mammograficznych.

Należy zaznaczyć, że zakup sprzętu finansują m.in. gminy Grodków, Lewin Brzeski, Skarbimierz i Lubsza. Zarząd stowarzyszenia otrzymał jednogłośnie absolutorium, na które złożyły się dodatni bilans finansowy i przede wszystkim fakt wybudowania przychodni.
W związku z budową przychodni znacznie zwiększył się majątek stowarzyszenia (z bilansu wynika, że przychody za poprzedni rok wynoszą 238.369,95 zł, wynik finansowy na koniec roku wynosi 63.874,78 zł).
Walne Zgromadzenie wprowadziło zmiany do statusu, m.in. zmniejszono skład zarządu do 5 osób, nową siedzibą stowarzyszenia będzie Skarbimierz, dodatkowe zapisy dotyczą działalności dotyczącej nowej Przychodni Profilaktycznej.
            W skład nowego zarządu weszli: Tadeusz Majdański, Jan Hawrylów, Henryk Wujek, Grzegorz Pogorzelski i Marian Moras. W skład Komisji rewizyjnej weszli: Janina Podobińska, Barbara Skibińska i Dorota Domagała.
            Działalność Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia doskonale podsumował będący na Walnym Zgromadzeniu dyrektor Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Kazimierz Łukawiecki: „BSPZ to jedyna w Polsce organizacja, która osiągnęła tak ogromny sukces. Dzięki inicjatywie prezesa Tadeusza Majdańskiego i konsekwencji garstki zapaleńców, udało się zaszczepić pasje i wizje nowoczesnej poradni wszystkim samorządowcom powiatu brzeskiego”.
            Gratulacje zarządowi za sprawną realizację inwestycji złożył także starosta Maciej Stefański.
            Jak prezentuje się nowy budynek i jakie jest na dzień dzisiejszy zaangażowanie prac budowlanych mogli ocenić wszyscy członkowie obecni na Walnym Zgromadzeniu oraz lekarze, który w przyszłości podejmą pracę w nowej Przychodni Profilaktycznej.

Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia