O PUCHAR STAROSTY POWIATU BRZESKIEGO
Z inicjatywy sympatyków narciarstwa biegowego zrzeszonych w PTTK Oddział Ziemia Brzeska oraz Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Brzegu już po raz trzeci odbył się Sylwestrowy Brzeski Bieg Narciarski.

W dniu 28 grudnia 2013 r. na Stadionie Miejskim w Brzegu zebrało się znaczne grono dzieci i dorosłych by wziąć udział w zawodach. Z powodu braku śniegu ,bieg odbył się w dyscyplinie Nordic Walking. Rywalizacja została poprzedzona rozgrzewką pod bacznym okiem instruktora. Była to również okazja by zweryfikować własne umiejętności z profesjonalną techniką chodzenia z kijami.
Tuż przed startem wielu zawodników przebrało się w stroje. Zrobiło się barwnie i kolorowo kiedy pojawili się Power Rangers, Myszka Miki, pirat, czarodziej czy piłkarz. Ci zawodnicy brali udział w dodatkowej konkurencji na najciekawsze przebranie karnawałowe.
Punktualnie o 12.00 na trasę wybiegli najmłodsi. Niektórzy w towarzystwie rodziców pokonywali pierwszy w życiu dystans w rywalizacji z rówieśnikami.
Po biegach dzieci i młodzieży przyszła kolej na dorosłych. Dystans dla kobiet wynosił 3 km., dla mężczyzn 5 km. Wszyscy uczestnicy zgłoszeni do zawodów ukończyli bieg.
Dekoracji zwycięzców dokonała Jadwiga Kulczycka- vice prezes Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak.
Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
Kategoria dzieci do lat 9 :
1.Maciej Wadówka 2.Jakub Bider – KLA ,,Kotwica”Brzeg 3.Martyna Bogdanik – – KLA ,,Kotwica”Brzeg
Kategoria dzieci do lat 13:
1.Wiktoria Małek – KLA ,,Kotwica”Brzeg 2.Piotr Staśkiewicz 3.Kamil Maruwka- KLA ,,Kotwica”Brzeg
Kategoria młodzież do lat 17:
1. Elżbieta Grajewska- PTTK ,,Active” Brzeg
Kategoria open kobiety:
1. Urszula Kużdżał – KLA ,,Kotwica”Brzeg
2. Krystyna Nachajewska- PTTK ,,Active” Brzeg
3. Edyta Śnita
Kategoria open mężczyźni:
1. Aleksander Sadowiński- PTTK ,,Active” Brzeg 2.Szymon Dreksler- Starostwo Powiatowe Brzeg 3.Kamil Karbowniak
Po zaciętej rywalizacji każdy z zawodników jak również kibice mogli posilić się ciepłą grochówką.
W kategorii na najciekawsze przebranie zawodnika według głosów oddanych przez kibiców
zwyciężyła Małgorzata Palus przebrana za pirata.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji biegu :
-wydziałowi Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu
-Lokalnej Grupie Działania Stobrawski Zielony Szlak
-Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Brzegu
– Nadleśnictwu Brzeg,

– Restauracji ,,Trzy życzenia” oraz PHU ,,Leśniak”

M. Naumowicz