Informujemy, iż Prokuratura Okręgowa w Opolu oczyściła z zarzutów Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz Członków Zarządu Powiatu Brzeskiego poprzedniej kadencji (tj. Jana Golonkę, Ryszarda Jończyka, Andrzeja Kostrzewę, Jerzego Wrębiaka).

Sprawa dotyczyła zarzutu braku nadzoru nad jedną z powiatowych jednostek. Śledczy uważali, że w kilkunastu przetargach i zamówieniach publicznych organizowanych przez Powiatowy Zakład Obsługi Inwestycji mogło dojść do złamania przepisów. Prokuratura ostatecznie umorzyła sprawę. Starosta pragnie wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy mimo szeroko zakrojonej kampanii medialnej skierowanej przeciwko władzom powiatu, od początku wierzyli w ich niewinność.