Ciekawe, pouczające i być może pełne przygód wakacje spędzą uczniowie gimnazjów z gmin wiejskich powiatu brzeskiego. W ramach programu polsko – niemieckiego dziesięcioro dzieci wraz z opiekunami odwiedzi powiat Kusel. Spędzą czas ze swoimi niemieckimi rówieśnikami. W trakcie 12 dniowego pobytu oprócz nauki języka niemieckiego, czekają ich takie atrakcje jak zwiedzanie Europarlamentu w Strasburgu, zabytków Paryża, Trewiru oraz Luxemburga.

9 kwietnia br. delegacja z partnerskiego powiatu Kusel, wśród której byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego z Kusel, spotkała się w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z organizatorami wakacyjnego wyjazdu m.in. dyrektorem OODR Henrykiem Zamojskim i kierownikiem Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Ekologii, Ochrony Środowiska i Regionalnego Centrum Ekoenergetyki Stanisławą Grabską – Mędralą, kadrą pedagogiczną szkół, zainteresowanymi rodzicami i dziećmi ze szkół gimnazjanlnych. Partnerzy powiatu brzeskiego czyli Starostwo Powiatowe w Kusel od tego roku będzie organizowało pobyty dla różnych grup wiekowych. Wkład własny rodziców wynosi 1550 zł, drugą połowę pokrywa organizacja Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Na spotkaniu Starostwo Powiatowe w Brzegu reprezentował Naczelnik Wydziału Oświaty Michał Siek oraz inspektor Wydziału Promocji Małgorzata Stanowska.

B.J.