18 września powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał pozwolenie na korzystanie z budynku byłego internatu znajdującego się przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego. Budynek przeszedł w ostatnim czasie termomodernizację. W najbliższej przyszłości na górnym piętrze mieściło się będzie schronisko młodzieżowe. To kolejna duża inwestycja Starostwa Powiatowego w Brzegu. Wkrótce ruszą też prace przy termomodernizacji budynków Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu.

W związku z oddaniem do użytku budynku byłego internatu od dnia 19 września wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ulicy Wyszyńskiego. Na wysokości budynku wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju. Interesanci i pracownicy będą mogli skorzystać z nowego parkingu ulokowanego na tyłach budynku. Znajduje się na nim 70 miejsc parkingowych, w tym również miejsca dla osób niepełnosprawnych.