Jacek Monkiewicz

W ostatnich tygodniach z wielkim niepokojem obserwujemy rosnące napięcie w stosunkach pomiędzy Rosją, a Ukrainą. Zbrojna agresja wobec Ukrainy byłaby nie tylko największym kryzysem dyplomatycznym w Europie od czasów II wojny światowej, ale również atakiem na wartości demokratyczne wyznawane przez Ukrainę i Europę.

Całym sercem i myślami jesteśmy z mieszkańcami Horodenki, z którą współpracujemy w ramach partnerstwa od kilkunastu lat. Mamy ogromną nadzieję, że ostatecznie nie dojdzie do zbrojnego konfliktu i będziemy mogli kontynuować współpracę pomiędzy naszymi powiatami w pokoju, w wolnych i niezależnych państwach.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz wystosował oficjalne pismo do władz Horodenki z deklaracją pomocy.