Dni Kultury Kresowej
Już tradycyjnie w październiku odbywają się w powiecie brzeskim Dni Kultury Kresowej. 23 października br. w Brzeskim Centrum Kultury można było wysłuchać ciekawych prelekcji o tematyce kresowej oraz obejrzeć trzy filmy pt. „Kresowiacy w Brzegu”, Brzegu Kresy” oraz „Kresy-historia niezapomniana” ukazujące losy kilku brzeżan pochodzących z kresów. Poniżej znajdują się linki do filmów:
Kolejnym punktem uroczystości był koncert zespołu „Inwencja” oraz ”Leśnego Echa”.
W obchodach udział wzięli m.in. Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska, Wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski, gospodarz obiektu Jacek Ochmański, kresowiacy z rodzinami, sympatycy oraz zaproszeni goście. Nad całością czuwała Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Alicja Heflich.
W drugim dniu obchodów 24 października br. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu odprawiona została uroczysta msza św. w intencji wszystkich kresowiaków.