Dzień Edukacji Narodowej

Okolicznościowe przemówienia, występy artystyczne, kwiaty oraz licznie zgromadzeni goście – tak dziś wyglądały obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ekonomicznych i I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu. W obu placówkach podczas uroczystych akademii brał udział starosta brzeski Jacek Monkiewicz i jego zastępca Ewa Smolińska.

Przed godziną 10 obchody „Dnia Nauczyciela” rozpoczęły się w sali sportowej „Ekonomika”. Okolicznościowy list gratulacyjny odczytał starosta brzeski.

– W tym wyjątkowym dla oświaty dniu pragnę złożyć na Wasze ręce serdeczne życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, twórczych inicjatyw, a przede wszystkim radości i zadowolenia z pełnionej misji nauczyciela, który wraz ze swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami staje się drogowskazem dla swoich podopiecznych – mówił do nauczycieli ZSE Jacek Monkiewicz.

Z kolei o godzinie 13 grono pedagogiczne powitało władze Powiatu Brzeskiego w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Tamtejsza młodzież również stanęła na wysokości zadania i zademonstrowała program artystyczny. Sporym zainteresowaniem cieszył się film dokumentalny opisujący historię placówki.