Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu nauczy praktycznych umiejętności. Dziś w placówce uroczyście otwarto trzy pracownie zawodowe: gastronomiczną, hotelarską oraz pracownie obsługi turystycznej. Inwestycje były możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach złożonego przez Powiat Brzeski projektu pn.: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” z Regionalnego Programu Operacyjnego WO 2014-2020. Młodzież zyskała nowe miejsca do praktycznej nauki zawodu. Przypomnijmy, że szkoła współpracuje również ze znanymi markami, które chętnie przyjmują uczniów na staże i praktyki. Wśród nich są m.in.  PKP Cargo oraz sieć hotelarska DeSilva i Mercury.

– Dziś uroczyście otwieramy pracownię hotelarską, gastronomiczną oraz turystyczną. Wszystkie wyposażone w nowoczesny i niezbędny sprzęt do nauki zawodu. Dzięki temu umożliwiamy zdobycie kwalifikacji oraz uprawnień zawodowych. Zajęcia w takich salach dydaktycznych bardzo zbliżają nas do rzeczywistych warunków pracy – mówił podczas otwarcia pracowni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu Łukasz Denys.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz podkreśla, że szkolnictwo zawodowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród samych przedsiębiorców.

– Dziś otwieramy nowe pracownie, a przecież nie tak dawno spotykaliśmy się tutaj na podpisywaniu listów intencyjnych ws. utworzenia klas patronackich. Coraz więcej firm i przedsiębiorstw chce z Wami współpracować, a młodzież zyskuje nowe pracownie techniczne, a do tego dostaje szanse na profesjonalne staże oraz praktyki. Cieszy mnie fakt, że priorytetem dla placówki staje się współpraca w branżach usługowych – dodaje starosta.

Na koniec uroczystości podpisano oficjalną umowę patronacką pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych nr 1, a Tauron Dystrybucja.