Dziś o godzinie 14 w Muzeum Piastów Śląskich rozpoczęły się uroczyste obchody corocznego święta funkcjonariuszy. Po okolicznym nabożeństwie w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, mundurowi przemaszerowali do piastowskiego zamku. Tam w Sali Pinottiego wręczono nagrody dla najlepszych policjantów naszej komendy powiatowej. Dzisiejsze obchody były wyjątkowe, ponieważ formacja obchodzi setną rocznicę powstania formacji.

– Na wyższe stopnie nominację otrzymało dziś 7 posterunkowych i 35 podoficerów oraz aspirantów. Nagrody z kolei odebrało 16 mundurowych – wylicza Patrycja Kaszuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz nagrodził czterech funkcjonariuszy za wzorowe pełnienie służby. Okolicznościowe zegarki otrzymali Gracjana Kurek, Aneta Dratwa, a także Bartłomiej Drozd oraz Mateusz Fudała. List gratulacyjny wraz z podziękowaniami otrzymał również Michał Kleszcz za działalność za rzecz ochrony wód i zwalczanie kłusownictwa. O przyznanie nagrody wnioskowali przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej.

– Życzę Państwu, aby Wasza codzienna trudna i niebezpieczna praca wkładana w umacnianie praworządności i bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu stanowiła powód do dumy, społecznego uznania i szacunku – mówił do zgromadzonych funkcjonariuszy starosta Monkiewicz.

Dodajmy, że wójtowie i burmistrzowie również nagrodzili mundurowych pełniących służbę na ich terenie.

24 lipca to data szczególna dla wszystkich policjantów i pracowników Policji – data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym – obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej, której tradycje kontynuujemy – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie www.policja.gov.pl. Wszystkim policjantom i pracownikom brzeskiej komendy życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, jak również bezpiecznych powrotów ze służby. Życzymy także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.