Nowa równa nawierzchnia oraz solidna podbudowa drogi, do tego chodniki oraz przebudowa jednego z niebezpiecznych zakrętów – to tylko niektóre elementy rozpoczynającej się inwestycji realizowanej przez powiat. Długo wyczekiwana modernizacja trasy nr 1549 Wójtowice – Sulisław nabiera rozpędu. Wyłoniono już wykonawcę, a inwestycja zakończy się końcem września.

– Nawierzchnia była już w złym stanie technicznym i wymagała pilnych prac – tłumaczy Stanisław Kowalski z Zarządu Dróg Powiatowych w Brzegu. – Ponadto wykonaliśmy badania geologiczne, bo mamy problemy z gruntami w tym miejscu i po prostu musimy je ustabilizować. Będziemy w części tej trasy wymieniać podbudowę. Ponadto wyprofilujemy jeden z zakrętów, tak aby było bezpiecznie.

Dodajmy, że zmodernizowana droga powiatowa stanowić będzie również dogodny dojazd do zabytkowego pałacu w Sulisławiu.

Wykonawcą prac została firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc. Remont potrwa do końca września tego roku i kosztować będzie ponad 2,3 mln złotych. Zdecydowana większość tej kwoty to unijna dotacja.