Po kilku latach dominacji, młode zawodniczki z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu musiały uznać wyższość rywalek. We wczorajszych finałach wojewódzkich w koszykówce dziewcząt, które rozgrywano w hali sportowej ogólniaka wzięły udział drużyny z Opola, Nysy i Głuchołaz. W ostatnim meczu gospodynie z UKS I LO Brzeg przegrały 29:43 z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

– Nie udało nam się obronić mistrzostwo po raz piąty z rzędu – powiedział po turnieju Arkadiusz Ulok, trener koszykarek I LO w Brzegu. – Taki jest sport. W drużynie naszych przeciwniczek były dwie dziewczyny na co dzień grające w pierwszoligowym zespole koszykarek z Głuchołaz. To one robiły całą grę. Moim zdaniem zasłużenie wygrały cały turniej.

Zawodom przyglądali się uczniowie pobliskich szkół, kibicowała również Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska.