Noworoczne spotkanie

Członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Brzegu oraz Światowego Związku Żołnierzy AK w Brzegu spotkali się 26.01.2019 r. w brzeskim ratuszu by złożyć sobie życzenia noworoczne i podsumować ubiegły rok. Zebranych gości kolędami przywitał zespół wokalny „Leśne Echo”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy.

Gośćmi Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich Alicji Zbyryt, Alicji Heflich oraz Wiceprezesa Światowego Związku Żołnierzy AK Ireneusza Seligi byli m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Janusz Jakubów oraz Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, a także księża z brzeskich parafii i przedstawiciele służb mundurowych.

Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia noworoczne, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i okazji do jak najczęstszych spotkań z najbliższymi.

Spotkanie było również okazją do uhonorowania pamiątkowym medalem Alicji Zbyryt i Ireneusza Seligi za zaangażowanie oraz rzetelną pracę na rzecz samorządu i lokalnego społeczeństwa powiatu brzeskiego.
W imieniu własnym i poprzedniego starosty Macieja Stefańskiego wręczenia medalu dokonał Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz.