Goście specjalni IV Brzeskiego Dnia Kultury Żydowskiej

Ponad sto osób wzięło udział w IV Brzeskim Dniu Kultury Żydowskiej, który odbył się 13 maja w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Wśród gości specjalnych nie zabrakło Jonny’ego Danielsa – szefa fundacji From the Depths oraz Davida Basoka – Naczelnego Rabina Wrocławia i Dolnego Śląska. Starostwo Powiatowe w Brzegu było jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia.
Publiczność zgromadzona w murach „Śląskiego Wawelu” miała okazję wysłuchać wykładu dr Joanny Lisek pt. „Patriarcha, jedwabny Żyd, wojownik-Hebrajczyk? Ideał męskości w kulturze żydowskiej”, obejrzeć prezentację artystyczną przygotowaną przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu i wysłuchać koncertu Kwintetu Śląskich Kameralistów pt. „Mecyje”.
IV Brzeski Dzień Kultury Żydowskiej to również imprezy towarzyszące. W poniedziałek, wtorek i środę (o godz. 18.00) w Niezależnym Ośrodku Kultury „Herbaciarnia” odbędą się bezpłatne pokazy filmów o tematyce żydowskiej. W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu do 18 czerwca oglądać zaś można wystawę „Jerozolima – światło ze wschodu”.