21.04.2018r. w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbył się III Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania- Stobrawski Zielony Szlak. W uroczystym otwarciu festiwalu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Stanisław Kowalczyk, zgromadzeni goście oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego. Zaprezentowana wystawa tortów wzbudzała ogromne zainteresowanie wśród tłumnie zgromadzonych zwiedzających. Wystawcy z Polski i z Czech zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością i rozmachem. Podczas festiwalu nie zabrakło również degustacji oraz pokazów cukierniczych.

Podczas uroczystego rozdania nagród Sekretarz Powiatu Brzeskiego Genowefa Prorok wręczyła Nagrodę Starosty Powiatu Brzeskiego Państwu Grażynie, Krzysztofowi i Monice Grudzień z Radomia- rodzinie, która przygotowała aż cztery torty: Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Dąbrowie, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biestrzykowicach, Zamek w Niemodlinie oraz Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ligocie Książęcej. Jury w składzie Renata Chura z Czech, Piotr Mielec, Jadwiga Kulczycka i Mieczysław Niedźwiedź przyznało nagrody w kategorii kościoły oraz zamki, pałace i dworki. Nagrodę Grand Prix oraz zwycięstwo w obu kategoriach zdobyła Pani Jolanta Mierzwiak z Nysy za wykonanie Dworu Biskupiego w Nysie oraz Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nysie. Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek od trzech lat odbywa się m.in. pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego.