minister w powiecie brzeskim

Na zaproszenie Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, Katarzyny Czochary Poseł na Sejm RP, Dariusza Byczkowskiego dyrektora Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu oraz Wojciecha Komarzyńskiego radnego Rady Miejskiej w Brzegu, gościła w powiecie brzeskim Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. W spotkaniu odbywającym się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu udział wzięli mieszkańcy powiatu brzeskiego zainteresowani problematyką oświatową, dyrektorzy szkół, nauczyciele. Z szefową resortu edukacji narodowej dyskutowano m.in. na temat nowej reformy w szkolnictwie, minister poruszyła również kwestię ciężkich tornistrów najmłodszych uczniów, który rozwiązano poprzez wyposażenie szkół w szafki dla uczniów. Spotkanie z mieszkańcami powiatu brzeskiego trwało ponad dwie godziny. Mieszkańcy, oprócz lokalnej tematyki oświatowej pytali o sprawy edukacyjne, rozmawiali również o obecnej sytuacji politycznej w kraju. „Jesteśmy po to, aby słuchać. Na takich spotkaniach pojawiają się pomysły, z których będziemy mogli skorzystać. Chcemy również pokazać, co udało nam się zrobić i jakie mamy plany na przyszłość”- powiedziała minister Zalewska.