Uroczysta msza święta w 25-lecie istnienia brzeskiej Parafii Wojskowej

Parafia Wojskowa pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Brzegu obchodziła w minioną sobotę (20 stycznia) jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęła msza święta, której przewodniczył – doskonale znany brzeżanom, zwłaszcza tym związanym z środowiskiem wojskowym – były proboszcz parafii wojskowej ks. płk Grzegorz Krupski, który obecnie pełni funkcję Dziekana Wojsk Lądowych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Po mszy uczestnicy uroczystości przenieśli się do Muzeum Piastów Śląskich. Tam, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpił zespół Inwencja z Klubu Wojskowego 1. Brzeskiego Pułku Saperów oraz artyści z Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium i Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod batutą Marka Kudry.
Uczestnicy jubileuszowych uroczystości mieli ponadto okazję wysłuchać prelekcji przygotowanej przez wieloletniego dyrektora Muzeum Piastów Śląskich Pawła Kozerskiego. Osoby zasłużone dla Parafii Wojskowej otrzymały zaś pamiątkowe statuetki. Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich słodki poczęstunek oraz pokaz sztucznych ogni, który rozświetlił niebo nad „Śląskim Wawelem”.
Uroczystość zorganizowana została przez Parafię Wojskową pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Brzegu przy wsparciu 1. Brzeskiego Pułku Saperów, Starostwa Powiatowego w Brzegu i Urzędu Miasta Brzeg.