Podziękowania dla pracowników grodkowskiego DPS-u

Końcem listopada ubiegłego roku w Domu Pomocy Społecznej w Grodkowie odnotowano kilkadziesiąt przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Dzięki skutecznej i odpowiedzialnej pracy części personelu, po dwóch tygodniach udało się wyjść z tej kryzysowej sytuacji. Dziś (14.01) władze Powiatu Brzeskiego ze starostą Jackiem Monkiewiczem oraz wicestarostą Ewą Smolińską podziękowały 13 osobom za zaangażowanie. Na ręce pracowników przekazano listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

– Wasza placówka długo broniła się przed covidem, ale gdy tylko pojawiło się ognisko wiedzieliście, jak zadziałać – dziękował starosta Jacek Monkiewicz. – Wyszliście z opresji obronną ręką. Ognisko zostało wygaszone, a wirus nie przedostał się poza bramy DPS-u. Dziś w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Brzeskiego dziękuje Wam za wzorcową postawę oraz zaangażowanie i pracę na rzecz drugiego człowieka, który tej pomocy od Was w tym czasie wyjątkowo potrzebował.

Z kolei personel szczególne podziękowania skierował do Małgorzaty Żak, dyrektor grodkowskiego DPS-u, która pomimo ogniska przez blisko dwa tygodnie wspierała swoją kadrę i została w placówce do czasu wygaśnięcia ogniska.

Przypomnijmy, 37 pensjonariuszy oraz 16 osób personelu zaraziło się groźnym wirusem. Placówka była odizolowana. Dom pomocy funkcjonuje normalnie od 8 grudnia. Dodajmy, że końcem września ubiegłego roku podobne ognisko wybuchło w DPS w Jędrzejowie. Tam również personel poradził sobie z COVID-19.