na Dożynkach Powiatowo – Gminnych

Tegoroczne Dożynki Powiatowo – Gminne, które odbędą się 22 września na terenie miejscowości Skarbimierz – Osiedle, bez wątpienia zapadną w pamięć wszystkich uczestników. Organizatorzy, Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Gminy Skarbimierz i Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, przygotowali bowiem moc atrakcji, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Uroczystości rozpocznieo 12.00 msza święta, która odprawiona zostanie w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu Osiedle,a o 14.00 odbędzie się uroczyste otwarcie dożynek oraz prezentacja koron dożynkowych.

Koncertową część zainauguruje o godzinie 14.20 występ Orkiestry Wojska Polskiego oraz Orkiestry Cementowni Górażdże. Następnie, o godzinie 15.45, przed publicznością zaprezentuje się chór Cantate Domino, a o 16.30 odbędą się prezentacje artystyczne gmin „Gmina rozśpiewana – Gmina roztańczona”. Kwadrans po osiemnastej na scenie zameldują się zaś grupy artystyczne Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, które zaprezentują program taneczno-wokalny.

Największym wydarzeniem tegorocznych Dożynek Powiatowo – Gminnych będzie bez wątpienia koncert Zbigniewa Wodeckiego, który odbędzie się o godzinie 19.30. Autora ponadczasowych przebojów, takich jak „Chałupy Welcome To” lub „Izolda”, nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Pierwotnie związany był z kabaretami „Piwnica pod Baranami” i „Anawa”, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. Akompaniował również Ewie Demarczyk. Jako piosenkarz odniósł sukcesy na wielu festiwalach w Polsce i poza granicami kraju, a na jego przebojach wychowało się już kilka pokoleń. W ostatnich latach kojarzony jest głównie z telewizyjnymi programami „Taniec z gwiazdami” i „Droga do Gwiazd”.

Dożynki zakończy występ, doskonale znanego mieszkańcom powiatu brzeskiego, zespołu North West Passage, który rozpocznie się o godzinie 20.30.