W piątek (24 czerwca) w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całego powiatu odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/16.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu grupa teatralna „Cogito” przygotowała z tej okazji spektakl pt. „Skrawki”, który wyreżyserowany został przez Tomasza Stochniała. Sztuka poświęcona była problemom współczesnego świata, takim jak uzależnienia, odpowiedzialność za siebie i innych oraz brak tolerancji i zrozumienia drugiego człowieka.

Na uroczystościach w II LO obecni byli Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Szary. Starosta wręczył nagrody Radosławowi Sryszczowi i Krzysztofowi Przybyszowi, uczniom, którzy odnieśli ogromne sukcesy na olimpiadach, oraz ich opiekunce Małgorzacie Baranowskiej.

Radosław Dryszcz zajął pierwsze miejsce w Polsce w „Olimpiadzie Solidarności”. Krzysztof Przybysz został finalistą olimpiady tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia” zajmując pierwsze miejsce w Polsce w konkurencji „Oprowadzanie po zabytkach historycznych w Warszawie”.

Dziewiętnaście osób otrzymało świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Sukcesami mogli pochwalić się również sportowcy, którzy otrzymali nagrody i gratulacje od dyrektora II LO Iwony Pasierskiej. Uczennice z „Nowego Ogólniaka” zdobyły Wicemistrzostwo Województwa w koszykówce, a Aleksandra Błasiak zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce w biegu na 800 metrów.

 

Wydrukuj stronę