27 stycznia w Brzeskim Centrum Medycznym dokonano uroczystego zakończenia prac modernizacyjnych, jakie miały w nim miejsce w ostatnich latach.
Budynek brzeskiego szpitala przeszedł termomodernizację i jako pierwsza jednostka w rejonie, dzięki zamontowanym na dachu kolektorom słonecznym, korzysta z odnawialnych źródeł energii.

Termomodernizacja nie była jedyną inwestycją, jaka miała miejsce w BCM w ostatnim czasie. Od pierwszego stycznia działa Szpitalny Oddział Ratunkowy, do którego trafiają pacjenci z różnego rodzaju schorzeniami internistycznymi, neurologicznymi i chirurgicznymi, które wymagają wczesnej obserwacji i diagnostyki. Do poszczególnych oddziałów szpitala został również zakupiony specjalistyczny sprzęt medyczny.

Oficjalnego zakończenia prac i symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta, Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński oraz Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Mariusz Grochowski.