10 kwietnia br. w brzeskim Ratuszu odbyły się XV Targi Edukacji i Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu oraz Opolską Wojewódzką Komendę OHP. Targi, podczas których swoje oferty zaprezentowało ponad 50 wystawców, odwiedziło wielu mieszkańców powiatu brzeskiego poszukujących kierunków dalszego rozwoju edukacyjnego czy zatrudnienia. Tegoroczne targi odbywały się pod hasłem „Wybieram lepsze”. Patronat nad targami objął m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.

Wśród wystawców znalazły się m.in. propozycje opolskich uczelni wyższych, uczelni zawodowych, nie zabrakło również oferty pracy służb mundurowych, przedsiębiorców i fabryk oraz usługodawców z terenu województwa opolskiego i dolnośląskiego. Na poszukujących pracy czekało ponad 1900  miejsc pracy w kraju i za granicą. Uczestnicy targów mogli również skorzystać z porad udzielanych przez takie instytucje jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Swoje stanowisko zaprezentował również PUP w Brzegu prezentując aktualne oferty pracy jak również udzielając informacji nt. organizowanych szkoleń czy realizowanych form subsydiowanych.

Starostwo Powiatowe w Brzegu