Zarząd Dróg Powiatowych pracuje w ostatnim czasie na wzmożonych obrotach. W ramach bieżącego utrzymania trwają prace remontowe wielu dróg powiatowych, a tych jest ponad 321 kilometrów (z czego 22,149 km dróg miejskich i 299,805 km dróg zamiejskich).

Na dzień dzisiejszy w technologii „masa na gorąco” ułożono nową nawierzchnię przed Gierszowicami (droga powiatowa nr 1179 O) oraz na odcinku drogi powiatowej nr 1137 O w rejonie Borucic. Trwa remont drogi 1506 O w Grodkowie (ul. Wiejska) i Tarnowie Grodkowskim. Rozpoczęto też uzupełnianie ubytków w nawierzchniach jezdni „grysami na sucho”. Na bieżąco wykaszane są pobocza i tereny zielone, prowadzone są również prace pielęgnacyjne przy drzewostanie.

Z większych inwestycji, przeprowadzany jest remont chodnika przy ul. Piastowskiej w Brzegu, a na ul. Wyszyńskiego, Małujowickiej i w miejscowości Zielęcice trwają pracę przy przebudowie drogi nr 1174 O. Frezowana jest stara nawierzchnia, układane są chodniki, wybudowana została kanalizacja burzowa.

K.Ł.