Dziś na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu odbyły się coroczne uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Obchody rozpoczęły się od okolicznościowej mszy polowej, następnie kilkudziesięciu druhów otrzymało awanse, medale oraz nagrody rzeczowe.

– Wasze poświęcenie i oddanie dla ratowania życia, zdrowia ludzi oraz mienia, a także ochrony środowiska zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek – powiedział do zgromadzonych strażaków starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Po zakończonych uroczystościach druhowie, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni gości zjedli strażacką grochówkę.

Dodajmy, że dziś strażacki garnizon w powiecie brzeskim liczy łącznie 110 ratowników zawodowców. To druhowie z JRG Brzeg i JRG Grodków. Brzeska komenda posiada specjalistyczną grupę ratownictwa technicznego oraz grupę poszukiwawczą.