W ubiegłym tygodniu w opolskim Centrum Rozrywki Kubatura odbyła się gala z okazji 25-lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych Województwa Opolskiego. Podczas uroczystości, osobom zasłużonym dla w/w organizacji, wręczone zostały odznaczenia. Otrzymały je m.in. pielęgniarki z powiatu brzeskiego.

Srebrne Odznaczenie „Za zasługi dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych” otrzymała Beata Guzak – Kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Naczelna Pielęgniarka Brzeskiego Centrum Medycznego. Brązowe Odznaczenie „Za zasługi dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych” otrzymały Bożena Kowalkowska – pielęgniarka dyplomowana, instrumentariuszka w bloku operacyjnym, specjalistka z pielęgniarstwa operacyjnego oraz Józefa Liszka – Przełożona Szpitala Miejskiego w Brzegu w latach 1967-72, a następnie Naczelna Pielęgniarka do roku 1995. Honorowe Odznaczenie Samorządu Pielęgniarek i Położnych otrzymały Maria Wiewiór i Mariola Rudyk – Pielęgniarki Dyplomowane, specjalistki pielęgniarstwa zachowawczego oraz Małgorzata Fudali – magister pielęgniarstwa, specjalistka pielęgniarstwa pediatrycznego. Honorowe Odznaczenie Samorządu Pielęgniarek i Położnych otrzymali również Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Krzysztof Konik.

W poniedziałek (24 października) starosta brzeski gościł pielęgniarki wyróżnione na opolskiej gali. Podczas spotkania wręczone zostały listy gratulacyjne i drobne upominki. „W imieniu społeczeństwa naszego powiatu pragnę wam bardzo serdecznie podziękować i pogratulować – podkreślał starosta Stefański. Jesteście trzonem naszego szpitala i jego niezbędnym ogniwem. Cieszę się, że nad naszym zdrowiem i życiem czuwają osoby profesjonalnie wyszkolone, posiadające ogromną wiedzę, doświadczenie, a przy tym również wrażliwość i empatię”.

K.Ł.