Harcerze z "Czarnej 13" podczas zimowiska w Szklarskiej Porębie

Wreszcie nadeszły upragnione przez wszystkich ferie zimowe. Dwa tygodnie z dala od szkolnych ławek, książek i nauki, które każdy zwyczajny człowiek może przeznaczyć na swoje ulubione zajęcie – nic nierobienie. Jest jednak w naszym mieście grupa zwyczajnie nadzwyczajnych ludzi, dla których zwrot „nic nie robić” dawno wyszedł z użycia. A jesteśmy to my, harcerze i harcerki ze szczepu „Czarna 13”, którzy swoje ferie postanowili spędzić razem z dala od miejskiego zgiełku i hałasu.
Jeszcze przed wschodem słońca 20 stycznia 2018 roku wsiedliśmy do autobusów, aby wyruszyć w kolejną niezapomnianą podróż ku nowym przygodom. W tym roku przecieraliśmy szlaki w Szklarskiej Porębie, gdzie przywitały nas ogromne ilości białego puchu, lecz nawet najmroźniejsza zima nam nie straszna, gdy w około sami przyjaciele w czarno-białych chustach. Niezapomniane widoki na zdobytych szczytach podczas wędrówek to dla nas zdecydowanie najlepsza nagroda po męczącej wspinaczce.
Dodatkowo w tym roku nasze zimowisko spędziliśmy w klimacie średniowiecznym. Każdy z nas mógł na te kilka dni zamienić się w prawdziwego rycerza, królową czy księcia i poczuć się jak na prawdziwym średniowiecznym dworze. Założyliśmy własne rody i w zdrowej koleżeńskiej rywalizacji walczyliśmy o najwyższe miejsca w naszym zimowiskowym konkursie.
Śmiało możemy teraz wszyscy stwierdzić, że mimo końcowego wyniku wszyscy jesteśmy zwycięzcami, bo to, co najcenniejsze – wspomnienia – zostanie z nami już na zawsze i nikt nie jest w stanie nam tego odebrać. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z miasta, mogliśmy w pełni skorzystać z uroków wspólnego wyjazdu na różnych obszarach. Wróciliśmy do domu uśmiechnięci i zmęczeni, ale jest to ten dobry rodzaj zmęczenia, który można podsumować dwoma prostymi słowami „było warto”.

Daria Warchał

Wydrukuj stronę