Koncert zespołu Volare, który odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, z pewnością pozostanie w pamięci mieszkanek naszego powiatu.

W piątkowy wieczór, na długo przed rozpoczęciem imprezy, tłumy pań przybyły do Sali Książęcej Zamku Piastów Śląskich. Ponad trzysta bezpłatnych wejściówek rozeszło się w mgnieniu oka już na osiem godzin przez koncertem. Punktualnie o osiemnastej Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński przywitali zgromadzone w piastowskim zamku kobiety, życząc im wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. „To już jedenaste tego tupu spotkanie, które udaje się nam zorganizować wraz z burmistrzem – mówił starosta Stefański. Cieszy fakt, że co roku mamy taką fantastyczną frekwencję. To zaszczyt, że możemy z paniami spędzić ten wspaniały dzień”.

Przed gwiazdą wieczoru zaprezentował się Bartek Kita, który przed laty współtworzył, doskonale znany brzeskiej publiczności, zespół Dr. Feelgood. Kita, mimo krótkiego występu, zdążył oczarować publiczność. Twardy wokal brzeżanina w połączeniu z dźwiękami fortepianu, na którym sobie akompaniował, były doskonałym preludium do tego, co miało nastąpić niebawem.
Volare zrobiło wrażenie jeszcze przed rozpoczęciem koncertu. Pierwszy bowiem raz, w Sali Książęcej Zamku Piastów Śląskich, stanęła zbudowana z podestów scena, na której wystąpili muzycy. Zespół, znany choćby z telewizyjnego programu Mam Talent, zagrał w składzie: Gabriela Machej (śpiew), Łukasz Rosiński (instrumenty klawiszowe, śpiew), Bogdan Skiedrzyński (gitary, śpiew), Mateusz Dwornik (gitara basowa), Radosław Pilarz (instrumenty perkusyjne), Kaja Meyer (trąbka), Monika Muc (saksofon).
Już od pierwszych dźwięków było pewne, że piątkowy koncert na długo utkwi w pamięci słuchaczy. Volare zaprezentowało zarówno najbardziej znane utwory z lat 70′, 80′ i 90′, jak i swoje własne kompozycje. Wszystko w rockowych i żywiołowych aranżacjach. Mury „Śląskiego Wawelu” jeszcze nigdy chyba nie były świadkami tak energicznego występu.

Po raz kolejny okazało się, że muzyka potrafi zbudować pomost pomiędzy pokoleniami. Na publiczności zasiadły panie w różnym wieku, ale wszystkie, wspólnie, doskonale się bawiły. Największe owacje zespół otrzymał za utwory „You’re my heart, you’re my soul” z repertuaru Modern Talking (to właśnie tym utworem Volare oczarowało jury programu Mam Talent) oraz autorską kompozycję „O orzeszku”, która niedługo zagości na falach radia.
Po koncercie, zgodnie z zasadą „coś dla ducha i coś dla ciała”, przyszedł czas na słodki poczęstunek. Każda z pań otrzymała z rąk starosty i burmistrza prezent w postaci bombonierki.

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet dobiegł końca, ale wrażenia z tego niezwykłego występu pozostaną na długo. Za rok, po raz kolejny będziemy mogli spotkać się z paniami z całego powiatu, aby wspólnie bawić się podczas ich święta. Pamiętajmy jednak o nich nie tylko 8 marca, ale również w każdy inny dzień roku.

K.Ł.