zarow umowa

Mieszkańcy grodkowskiego sołectwa po wielu latach oczekiwania doczekają się asfaltowego dojazdu do swojej miejscowości. Dzięki współpracy z Powiatem Nyskim, Gminą Grodków oraz dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg uda nam się zrealizować to zadanie. Dziś w gabinecie burmistrza Grodkowa Marka Antoniewicza samorządy podpisały umowę z wykonawcą.

Planowany remont drogi nr 1553 O to trzykilometrowy odcinek trasy, który ma dwóch administratorów i nigdy nie został utwardzony masą bitumiczną. Wartość tego zadania wyniesie blisko 300 tysięcy złotych. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni drogi, wzmocnienie istniejącej podbudowy tłuczniowej, wykonanie nowych zjazdów oraz uzupełnienie poboczy a także usystematyzowanie ruchu drogowego. Zadanie wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Brzegu. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 222 tysiące złotych.