Umowa na modernizację drogi do Prędocina

Starosta Jacek Monkiewicz, wicestarosta Ewa Smolińska i wojewoda opolski Sławomir Kłosowski uroczyście podpisali dziś umowę w ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Blisko 750 tysięcy ministerialnej dotacji pozwoli nam na modernizację drogi na odcinku od mostu do Prędocina. W brzeskim Ratuszu podobne umowy podpisali również m.in. samorządowcy z Brzegu i Grodkowa.

Nowa nawierzchnia asfaltowa, bariery energochłonne, utwardzone pobocza i uregulowanie melioracji – to najważniejsze elementy inwestycji zaplanowanej przez Powiat Brzeski. Zadanie ma kosztować prawie półtora miliona złotych, a ministerialne wsparcie wyniesie 50%. Dzięki temu przebudowany zostanie dwukilometrowy odcinek drogi.

Inwestycja ma zakończyć się jesienią tego roku.