Dzień 26 czerwca 2017 roku to dla uczniów i uczennic wszystkich typów szkół pierwszy dzień długo wyczekiwanych wakacji. Jednak nie wszyscy uczniowie zamierzają spędzić cały ten czas na słodkim leniuchowaniu. W ostatni poniedziałek pierwsza grupa uczniów i uczennic biorących udział w projekcie pn. „Powiat Brzeski wspiera kształcenie zawodowe” rozpoczęła realizację staży zawodowych u pracodawców. W ramach staży zawodowych uczniowie i uczennice szkół objętych wsparciem (ZSB w Brzegu, ZSE w Brzegu, ZSZ nr 1 w Brzegu, ZSR CKP Grodków) będą mieli możliwość nabywania praktycznych umiejętności do wykonywania pracy w miejscu pracy. Staże zawodowe w wymiarze 150 godzin będą realizowane w zawodach w przypadku których odnotowuje się zapotrzebowanie na regionalnym rynku pracy: technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik logistyk, technik organizacji reklamy, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik informatyk, technik obsługi turystycznej.
Łącznie w okresie od 26 czerwca do końca wakacji 292 uczniów i uczennic zrealizuje staże zawodowe u pracodawców, w tym pracodawców zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wartość projektu: 2 330 866,00 zł
dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego: 1 981 236,10 zł
dofinansowanie z budżetu państwa: 116 543,30 zł
wkład Powiatu Brzeskiego: 233 086,60 zł
Projekt jest realizowany od 1 września 2016 r. do 30 czerwca 2018 r.
Katarzyna Dąbrowska
z-ca naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji