Spotykają się z tęsknoty i nostalgii, to, co lwowskie jest dla nich świętością, bo lwowska kultura, kuchnia, gwara wywołują wspomnienia za rodzinnym domem, za kawałkiem przedwojennej Polski, który wtedy był sercem Europy ze swoim Cmentarzem Łyczakowskim, Uniwersytetem Lwowskim i innymi cudami architektury i sztuki.
            Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich spotkali się 22 stycznia 2011 r. jak każe tradycja na corocznej Wigilii aby wspominać Lwów, modlić się za tych, co go bronili i złożyć sobie szczere życzenia związane z Nowym 2011 Rokiem.

Gośćmi Prezes Alicji Zbyryt, Alicji Heflich oraz Członków Zarządu Towarzystwa byli m.in. Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński, Dyrektor Gimnazjum nr 3 Jerzy Wrębiak – członek Zarządu Powiatu Brzeskiego, Pełnomocnik Starosty ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Brygida Jakubowicz, prezesi zaprzyjaźnionych organizacji kombatanckich: dr Jan Majewski, kpt. mjr Tadeusz Czajkowski, kpt. pilot Adam Kownacki. Alicja Zbyryt powitała też: Janinę Góral, Tadeusza Bednarczuka i Janinę Podobińską, a najserdeczniej Pani Prezes przywitała nowych członków towarzystwa, którzy są dowodem na to, że lwowskie tradycje nie giną, a młodsze pokolenie w dalszym ciągu chce badać swe korzenie. Opieką duszpasterską otoczył zgromadzonych ks. Dziekan Bolesław Robaczek – kresowy kapelan. Spotkanie uatrakcyjnił muzycznie Zespól z Klubu Garnizonowego w Brzegu.

            Alicja Zbyryt poinformowała gości, że na wniosek TPL i KPW w Brzegu Złotą Odznakę Towarzystwa przyznano Elżbiecie Bojakowskiej, Dorocie Herman, Józefie Chudy i Kazimierzowi Kozłowskiemu.
                                                                                              Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                              Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę