27 listopada, w Galerii Sztuki Współczesnej, podopieczni brzeskich Warsztatów Terapii Zajęciowej przekazali własnoręcznie wykonaną bombkę, która już 8 grudnia zawiśnie na scenie podczas Świątecznej Iluminacji Brzegu.

„Poprosiliśmy wychowanków WTZ oraz brzeskie przedszkola o przygotowanie świątecznych bombek, aby zaangażować jak największą ilość osób – mówi Joanna Matryba, specjalista ds. komunikacji Kraft Foods. Wszystkie bombki ozdobią tegoroczną scenę Świątecznej Iluminacji. Ta jedna, przygotowana przez osoby niepełnosprawne, do 7 grudnia będzie znajdowała się w brzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej. Każdy może przyjść i ją zobaczyć, a przy okazji dokonać wpisu do księgi życzeń bożonarodzeniowych”.

„Nasza bombka wykonana została z około pięciu kilogramów makaronu – tłumaczy Magdalena Kłoda, kierownik brzeskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Trudno wyobrazić sobie święta bez tych wszystkich, kolorowych ozdób. Nasi podopieczni wykonali coś absolutnie unikatowego. Włożyli w pracę całe swoje serce, świetnie się przy tym bawiąc. Na naszej złotej, makaronowej bombce każdy z uczestników przywiesił czerwoną gwiazdkę symbolizującą jego wkład w powstanie tego świątecznego dzieła”.

„Cała praca trwała około dwóch tygodni – dodaje Kamil Kłosiewicz, terapeuta w WTZ. Najpierw musieliśmy zrobić projekt i przemyśleć dokładnie kolejne etapy tworzenia bombki. Cała inicjatywa świetnie nauczyła naszych podopiecznych pracy w grupie. Wielu z nich ma już doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac artystycznych i uważam, że spod ich rąk wychodzą prawdziwe arcydzieła.

Finał tegorocznej Świątecznej Iluminacji Brzegu będzie miał miejsce 8 grudnia. To już czwarta edycja tej imprezy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Burmistrz Miasta Brzegu. Organizatorem imprezy jest Brzeskie Centrum Kultury, a sponsorem firma Kraft Foods.