22 października Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański dokonał uroczystego otwarcia Centrum Organizacji Pozarządowych, które mieści się w dawnej siedzibie ZUS-u przy ul. Wyszyńskiego 23.

Swoje siedziby przeniosło tam siedem organizacji pozarządowych: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Brzeskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia, Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Fundacja „Pokój i Dobro”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia.

Władze powiatu brzeskiego od lat wpierają tzw. „trzeci sektor”, który jest w naszym regionie coraz bardziej aktywny. Starosta wraz z Pełnomocnikiem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych – Brygidą Jakubowicz spotkał się z prezesami oraz członkami organizacji, by w ich nowych biurach porozmawiać o dalszej współpracy i rozwijaniu wspólnych inicjatyw, a tych w powiecie zdecydowanie nie brakuje.