Piotr Rabanda, Zbigniew Kaczan, Tadeusz Karnatowski, Władysław Gorazdowski, Czesław Smoleński i Stanisław Majos – to sześciu byłych piłkarzy Stali Brzeg, którzy zostali uhonorowani z okazji przypadających w tym roku ich 70 urodzin. Uroczystość odbyła się 11 grudnia w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu. Pomysłodawcą spotkania był Janusz Żebrowski – w przeszłości zawodnik, trener i prezes Stali Brzeg.

Jubilaci otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy przyznane przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Listy gratulacyjne i upominki zasłużonym zawodnikom przekazali również Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański i Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na wspólne wspominanie dawnych meczów, oglądanie archiwalnych zdjęć i rozmowy weteranów Stali Brzeg z młodszymi piłkarzami grającymi w barwach tego klubu.

Na uroczystości, z powodów zdrowotnych, nie mógł być obecny Jerzy Załucki – brzeski bramkarz z pamiętnych meczów barażowych o awans do dzisiejszej 1 ligi z Moto-Jelcz Oława (lata 1973-74). Pamiątkowe dyplomy i upominki przekazane zostały mu kilka dni później.