W piątek minął termin składania dokumentów w sprawie ogłoszonego trzy tygodnie temu konkursu. Aż dziewięciu kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego. Dziś komisja konkursowa otworzy koperty i rozpocznie weryfikację kandydatur, które napłynęły. Nowego szefa powiatowej lecznicy możemy poznać jeszcze w tym miesiącu.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz, który przewodniczyć będzie komisji konkursowej podkreśla, że wybór nowego dyrektora BCM-u nie będzie polityczny.

– Głównym kryterium będzie fachowość, doświadczenie i perspektywa zmian w naszym szpitalu. Na pewno nie będziemy kierować się względami politycznymi. To ma być dobry dyrektor. Czy nam się to uda? Mamy dziewięciu kandydatów, więc mam nadzieję, że znajdziemy fachowca, któremu powierzymy naszą lecznicę – dodaje Monkiewicz.

Jeśli cała procedura konkursowa zostanie przeprowadzona zgodnie z planem, to nowego dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego poznamy końcem kwietnia.