Pięciu funkcjonariuszy, trzy pomieszczenia i nowe samochody – w gminie Skarbimierz ma być bezpieczniej. Dziś (27.09) przy ulicy Topolowej uroczyście otwarto posterunek policji. Dzięki wsparciu samorządu oraz Komendy Głównej Policji po kilkunastu miesiącach starań, udało się uruchomić małą jednostkę policji.

– Funkcjonariusze będą pracować od rana do wczesnych godzin popołudniowych – wyjaśnia Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – Otwieramy ten posterunek w odpowiedzi na prośby samych mieszkańców Skarbimierza oraz Skarbimierza-Osiedle. Tym samym mundurowi zyskują dwa nowe radiowozy marki hyundai. Będą one do dyspozycji naszych policjantów, którzy będą patrolować ten rejon naszego powiatu.

W otwarciu posterunku uczestniczyła m.in. wicestarosta Ewa Smolińska i Monika Jurek, jak również przedstawiciele komendy głównej oraz wojewódzkiej.