Radio na wodzie, to wielka letnia akcja Radia Opole, która codziennie przez całe wakacje od poniedziałku do piątku zabiera swoich słuchaczy w rejs po wodnych atrakcjach Opolszczyzny.
W poniedziałek – 12.07.2010 załoga „Radia na wodzie” zagościła na kąpielisku miejskim przy ul. Korfantego w Brzegu. Korzystając w tym dniu z częstej reklamy na antenie promował się ze swoją działalnością Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich Starostwa Powiatowego
w Brzegu oraz Główny Punkt Informacyjny przy Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.

Przy okazji organizowanych różnych zabaw i konkursów przez Radio Opole osoby wypoczywające wówczas na kąpielisku i wszyscy zainteresowani tematyką funduszy unijnych mieli okazję skorzystać z plenerowych konsultacji oraz wziąć udział w organizowanym quizie o tematyce europejskiej wygrywając przy okazji różne nagrody.