Kolejna znakomita wiadomość dotarła do Powiatu Brzeskiego.

Złożony przez Powiat Brzeski, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, wniosek pn. „Powiat Brzeski wspiera kształcenie zawodowe”, znalazł się na liście rankingowej konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Jest to jedyny wniosek, który otrzymał dofinansowanie spośród wniosków jakie zostały złożone przez powiaty województwa opolskiego.

Projekt powstały w ramach działania 9.2.1 „Wsparcie kształcenia zawodowego” będzie realizowany we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych zawodowych naszego powiatu tj. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu, Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu,

w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie.

Wartość projektu wynosi blisko 2,4 miliona zł. w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie 85% oraz 5% z budżetu państwa.

Projekt, w którym weźmie udział 469 uczennic i uczniów, obejmuje :

1.Staże zawodowe u pracodawców, które umożliwią nabycie praktycznych umiejętności do wykonywania pracy.

2. Kursy kwalifikacyjne ( obsługi kas fiskalnych, operatorów wózków jezdniowych, brukarza, malarza-tapeciarza, operatora koparek, spycharek, małych dźwigów budowlanych, spawalnicze, autocad, florystyczny, wysokościowy, barmański, kelnerski, SEP – uprawnienia elektryczne)

3. Doradztwo edukacyjno-zawodowe

4. Utworzenie, doposażenie pracowni kształcenia zawodowego (pracownie organizowania

i prowadzenia sprzedaży dla zawodu sprzedawca, pracownia gospodarki materiałowej dla zawodu technik logistyk, pracownia reklamy, pracownia krajobrazu, pracownia analizy żywności, pracownia informatyczna, pracownia mechaniczna dla zawodu mechanik pojazdów samochodowych ).

Pracodawcy, którzy przyjmą uczniów otrzymają dofinansowanie w wysokości 1500 zł. na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z odbywaniem stażu, uczniowie otrzymają stypendium w wysokości 988 zł.

Projekt będzie realizowany w okresie od 1 września 2016 r. do 30 czerwca 2018 r.

Mieczysław Niedźwiedź

Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji