W dniu 14 stycznia 2011r obradowała Powiatowa Rada Zatrudnienia w Brzegu. Tematem posiedzenia było: przedstawienie obecnej sytuacji bezrobocia w powiecie brzeskim, opiniowanie zmian dokonywanych w planie finansowym PUP w 2010r, opiniowanie projektu planu finansowego Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu w 2011r, planu szkoleń, umorzeń, opiniowanie utworzenia nowego kierunku kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu oraz sprawy różne.

Dyrektor Zbigniew Kłaczek podkreślił, iż środki Funduszu Pracy, jakimi może dysponować Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu w 2011r zostały drastycznie zmniejszone. PUP otrzyma ok. 30% funduszy w porównaniu do 2010r. W związku z tym nie ma możliwości w 2011r dokonywania zwrotu kosztów dojazdów do pracy i na staże. Nie będzie również prac społecznie użytecznych. Limity na pozostałe aktywne formy będą znacznie ograniczone.

PUP zamierza ubiegać się o dodatkowe środki Funduszu Pracy z rezerwy ministra w przypadku ogłoszenia konkursów przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.

Zbigniew Kłaczek
                                                                                         Powiatowego Urzędu Pracy