Blisko 14 milionów złotych będzie kosztować utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy.  Dziś (14.06) podpisaliśmy umowę na realizację tego ważnego zadania, które w przyszłości połączy edukację z biznesem.

W ramach tego programu zmodernizujemy budynki i pomieszczenia, doposażymy szkołę w nowe urządzenia oraz maszyny. Nowoczesna baza szkoleniowa pozwoli również na organizowanie zajęć praktycznych z zakresu kształcenia zawodowego w warunkach przypominających realne środowisko pracy. Planujemy remont  warsztatów w celu utworzenia nowoczesnej bazy logistycznej. Branżowe Centrum Usług już za pół roku stanie się nowym rodzajem placówki oświatowej.

Wykonawcą prac została firma ”Ciepły Dom” z Karnkowa. Dziś w grodkowskim ZSP starosta brzeski Jacek Monkiewicz wraz z zastępcą Krzysztofem Danickim podpisali stosowną umowę. Warto podkreślić, że 12 milionów złotych to wsparcie w ramach KPO. Pozostałe koszty stanowić będą wkład własny Powiatu Brzeskiego.

Dodajmy, że w związku z realizacją tego zadania zyska nie tylko Zespół Szkół Ponadpodstawowych, ale również sam Grodków i cały nasz region. Branżowe Centrum Umiejętności stanie się centrum wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczelniami, biznesem i szkołami.