Stypendia sportowe i nagrody rozdane

Mistrzowie kraju, medaliści oraz uczestnicy olimpiad – nasz powiat sportem stoi. Dziewięciu sportowców decyzją Zarządu Powiatu Brzeskiego zostało uhonorowanych stypendiami oraz nagrodami za wybitne osiągnięcia na arenach w 2021 roku. Cieszy nas fakt, że pomimo ograniczonych środków, z roku na rok przybywa nam sportowców z sukcesami. W piątek (11 marca br.) starosta brzeski Jacek Monkiewicz wręczył decyzje o przyznaniu finansowego wsparcia.

– Doceniamy naszych mistrzów, a także reprezentantów wielu dyscyplin. W 2019 roku zmieniliśmy zasady przyznawania nagród oraz stypendiów i widzimy, że liczba wybitnych sportowców w naszym powiecie stale się powiększa. Dziś chce pogratulować wszystkim, którzy w ubiegłym roku, pomimo pandemii, cały czas trenowali i zdobywali medale przede wszystkim na imprezach krajowych, ale i nie tylko. Wśród wyróżnionych mamy przecież jednego uczestnika olimpiady – mówił podczas spotkania starosta Jacek Monkiewicz.

Ze względu na przygotowania do różnych zawodów, nie wszyscy nasi sportowcy mogli być obecni na spotkaniu.

Zarząd Powiatu Brzeskiego zdecydował, że wszyscy nasi stypendyści będą mogli liczyć na 250 złotych miesięcznego wsparcia. Wypłacimy również dwie jednorazowe nagrody.

Poniżej lista uhonorowanych sportowców (STYPENDIA)

Maciej Babula (lekkoatletyka) – srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (bieg na 110 m przez płotki)

Kamil Karbowiak (lekkoatletyka) – 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie oraz 2. miejsce w Mistrzostwach Polski na dystansie 5 km

Natalia Lasek (sporty siłowe) – 3.miejsce w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym (kategoria Junior), 3.miejsce w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym (kategoria Junior)

Szymon  Pietraszek (siatkówka) – złoty medal Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w kategorii „Młodzik”

Emilia Pietrzak (jeździectwo) – 1.miejsce w Zawodach Ogólnopolskich w Jeździectwie (runda Juniorska oraz Młodzieżowa), 3.miejsce w Zawodach Międzynarodowych w Jeździectwie (konkurs Extra Tour) oraz 3.miejsce w Zawodach Międzynarodowych w Jeździectwie (Elite Tour)

Wojciech Pszczolarski (kolarstwo) – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio w kolarstwie torowym, 13.miejsce w Mistrzostwach Świata w wyścigu punktowym, 3.miejsce Grand Prix Prostejov w wyścigu madison, 6.miejsce Sen Giorni delle Rose Fiorenzuola w wyścigu madison

Paulina Zarychta (judo i sumo) – 3.miejsce w Mistrzostwach Polski Sumo (indywidualnie seniorek), 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Sumo (drużynowe seniorek), członkostwo w Kadrze Narodowej Judo

Lista uhonorowanych sportowców, trenerów i działaczy (JEDNORAZOWA NAGRODA PIENIĘŻNA)

Grzegorz Drozd (sporty siłowe) – tytuł Wicemistrza Polski w Kulturystyce (kategoria weteranów +60) i tym samym został zakwalifikowany do Mistrzostw Świata w Hiszpanii

Dariusz Ilów (sporty siłowe) – od kilkunastu lat pełni funkcję prezesa, jak również trenera Sekcji Sportów Siłowych w Olszance-Pogorzeli. Od lat też pracuje z dziećmi i młodzieżą, propaguje rekreację i zdrowy styl życia. Swoją działalność sportową realizuje w pracy zawodowej, ale przede wszystkim w pracy społecznej. Ponadto jest członkiem komisji sportowej Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. W ciągu ostatnich kilku lat wychował mistrzów naszego kraju w sportach siłowych. Sam również zdobywa medale na imprezach ogólnopolskich.