27 października br. miała miejsce uroczystość poświęcenia kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzegu.
Budowa świątyni rozpoczęła się w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych. W Brzegu funkcjonowały wówczas dwie parafie. Ich rozległość oraz duża liczba wiernych sprawiły, że powstał plan utworzenia dodatkowej. Pomysł ten poddał ksiądz Zbigniew Bąkowski, który był również inicjatorem budowy kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego i pierwszym proboszczem nowej parafii. Po latach, na tej funkcji, zastąpił go aktualny proboszcz Eugeniusz Bojakowski.

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego została utworzona na mocy dekretu Metropolitarnej Kurii Wrocławskiej 6 czerwca 1992 roku. Mimo, że ostateczny kształt zewnętrzny świątynia otrzymała kilka lat temu, prace odbywające się w jej wnętrzu zakończone zostały dopiero w tym miesiącu.  W ubiegły czwartek odbyła się uroczystość poświęcenia kościoła, której przewodził arcybiskup, metropolita wrocławski, Marian Gołębiewski

Na uroczystości obecni byli również brzescy kapłani wraz z wikariuszami, proboszczowie innych parafii z powiatu brzeskiego oraz władze powiatowe i miejskie, na czele ze Starostą Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim oraz Wiceburmistrzem Miasta Brzegu Stanisławem Kowalczykiem.

K.Ł.