31 października w Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Mossora odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci, które w tym roku pierwszy raz przekroczyły próg brzeskiej placówki.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez podopiecznych ZSS – zarówno pierwszoklasistów, jak i uczniów starszych klas.

Po atrakcjach muzycznych i tanecznych nadszedł czas na złożenie ślubowania. Następnie pierwszaki zostały pasowane przez Dyrektor Grażynę Piaskowską i tym samym oficjalnie przyjęte w szeregi uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

„Trafiliście do miejsca, w którym zajmą się wami osoby o wielkim sercu i wielkich umiejętnościach – zaznaczał podczas przemówienia wicestarosta Ryszard Jończyk. Jestem przekonany, że w murach tej szkoły będziecie mogli z powodzeniem uczyć się, rozwijać swoje pasje i poznawać wspaniałych przyjaciół. Życzę wam abyście odnosili w życiu same sukcesy”. Upominki od Starosty Powiatu Brzeskiego wręczyli nowym uczniom Naczelnik Wydziału Promocji Brygida Jakubowicz oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Michał Siek.

Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu kształci uczniów na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Od 2005 roku prowadzi zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Placówka wychowuje, kształci i przygotowuje do podjęcia nauki w szkołach zawodowych uczniów upośledzonych w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim.

Podopieczni ZSS uczą się w małych zespołach klasowych, co pozwala nauczycielom dostosować wymagania do indywidualnych możliwości każdego z nich. Uczniowie korzystają z zajęć rewalidacji indywidualnej, dydaktyczno-wyrównawczych, logopedycznych i gimnastyki korekcyjnej. Mogą również rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia na zajęciach koła wokalnego, rewalidacji plastycznej i komputerowej.

K.Ł.