Ogród marzeń i wspomnień to pomysł stowarzyszenia „Tarnowiec wczoraj, dziś, jutro”. Stowarzyszenie, którego szefową jest pani Wioletta Frankiewicz liczy już 28 członków i bardzo prężnie działa na terenie swojej gminy.

Wspólnie zrealizowali już bardzo wiele pomysłów od wystawy zdjęć „Sami o sobie”, która przedstawiała prozę życia mieszkańców wsi Tarnowiec, poprzez realizacje filmów o samych mieszkańcach i ich losach po wspomniany wyżej „Ogród marzeń i wspomnień”, który uroczyście otwarto w dniu 1 sierpnia br. W otwarciu udział wzięli m.in.: Wicemarszałkowie Województwa Opolskiego Antoni Konopka i Tomasz Kolek, Sekretarz Powiatu Brzeskiego Genowefa Prorok, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Stanisław Kowalczyk, sponsorzy oraz mieszkańcy wsi Tarnowiec i nie tylko. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.

Otwarciu towarzyszyły występy takich zespołów jak „Petarda”, Kasia i Lucjan Derega, Tau, Życzenie, Bożenki, Karolina Dorociak (BCK), a gwiazdą wieczoru był zespół „SPIKE”.

O tej niewielkiej miejscowości było już głośno za sprawą reportażu Andrzeja Buchowskiego pt. „Tarnowiec bardzo nasz”, za który jego autor otrzymał II miejsce podczas Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu. W trakcie otwarcia Pan Andrzej Buchowski otrzymał z rąk prezes stowarzyszenia Pani Wioletty Frankiewicz nagrodę „Przyjaciela wsi Tarnowiec”.

„Ogród marzeń i wspomnień” został utworzony z myślą o mieszkańcach wsi Tarnowiec, aby właśnie w takim miejscu mogli się spotykać, wspominać dawne czasy i snuć plany na przyszłość. Przy ogrodzie powstał również plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców wioski.