Uroczystość włączenia OSP w Skorogoszczy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

W Skorogoszczy odbyła się 3 marca uroczystość włączenia tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, którego podstawowym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne, ekologiczne i medyczne.
W uroczystości, którą poprzedziła msza święta w intencji strażaków, udział wzięli m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Komendant Powiatowy PSP w Brzegu bryg. Dariusz Maciążek, radni powiatowi i miejscy oraz sołtysowie z terenu Gminy Lewin Brzeski.
Strażakom ze Skorogoszczy serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.